6 C
Skopje
недела, април 2, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  ОСЛАБЕЛА НЕВЕРОЈАТНИ 55 КИЛОГРАМИ: Цел живот се борела со дебелината, а потоа променила една навика и килограмите се стопиле!

  Тежела скоро 140 килограми кога сфатила дека не може повеќе да живее така и радикално го сменила животот!

  Сузан Рајан е мајка од Сан Франциско која го споделува нејзиниот пат до идеална фигура со своите следбеници на Инстаграм, а на сликите ќе видите дека успеала да ја достигне.

  Сузана усвои принцип познат како кето диета, односно диета богата со маснотии, но со малку јаглени хидрати и вели дека и помогнала да изгуби 55 килограми. Таа ги инспирираше луѓето кои ѝ пишуваа нонстоп за совети, па затоа и патот го претвори во книги за диетата кето.

  Таа вели дека првиот чекор не бил „правење дупки во лажицата“, туку промена на начинот на размислување.

  “Секој план ќе пропадне ако не верувате во вашата моќ да успеете. Постигнувањето на здравјето е пат кој започнува одвнатре. Цел живот се борев со недостаток на самодоверба и депресија, внатрешниот глас ме измачуваше и преку советување и читање добри книги на овие теми успеав да го направам најважниот чекор. Важно е да имате и пријатели и семејство полни со поддршка “, рече таа.

  Напредокот, а не совршенството, беше мотото по кое се водеше.
  “Важно е да знаете дека здравите навики во исхраната се вечен процес кој трае. Никогаш не размислувајте во насока на сè или ништо.

  Дури и ако изедете нешто што е надвор од вашата диета и исхрана, не дозволувајте тоа да ве направи тажни и да го загрози остатокот од тој ден “, рече таа.
  Но, не претерувајте во диети или информации, советува Сузана.

  “Не плашете се од грешки, не обидувајте се да дознаете сè за некоја диета. Одете полека. Јас дури и не мерев кетони во крвта, само јадев храна што е пожелна во кето диета. Ќе има грешки и нормално е да се прават, важно е да се учи од нив “, рече Рајан.

  Извор. Пулс24.мк

  Latest Posts

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.