6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Орканска бура корнеше дрвја и огради на бадниковата вечер во Сплит

  Поради силната бура која на бадниковата вечер (според Грегоријанскиот календар) го погоди поширокиот регион на Сплит, вработените во противпожарната служба и доброволните друштва имале неколку интервенции при кои, во повеќето случаи, отстранувале гранки и стебла што паѓале врз возила, соопштија сплитските пожарникари.

  Првата интервенција се случила на улица во Сплит, каде што гранка од дрво паднала врз паркирано возило, пренесе порталот „Индекс.хр“.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.