6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ордановски: „Во кој филм сте влезени господине Мицкоски?“

  Новинарот Сашо Ордановски му беше домаќин на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Печат на неделата“, во која имаа жесток дуел.

  Ордановски го критикуваше Мицкоски за екстремниот речник кој го употребува и квалификациите како деспотизам, заевизам, крвави раце и таканатаму.

  Мицкоски му возврати дека има чувство како да е на дуел со Зоран Заев и дека тоа е добро бидејќи немал прилика за дуел со Заев, а Ордановски го цитирал Заев.

  Потоа Мицкоски констатираше дека Ордановски признал дека функционерите на ВМРО-ДПМНЕ денес се прогонувани како што порано тоа го правела УДБА, по што Ордановски го праша „Во кој филм сте влезени, господине Мицкоски“?

  Извор: Fokus.mk

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.