6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Опасна отровница го избрка фотографот од опремата, но сепак успеа да направи неверојатна снимка (видео)

  Рос Мекџибионс, професионален фотограф и ловец на змии, снимил една змија недалеку од градот Есперанса во Западна Австралија, но таа го избрка од неговата опрема па извади Ајфон и ја следеше.

  Снимката ја објавил на социјалните мрежи затоа што сака да помогне во отстранувањето ан стигмата која ги следи змиите.

  Објасни дека отровницата заслужна за смрт на околу 70 отсто од сите каснувања пријавени во болница во перт, според луѓето не е агресивна како што некои мислат, туку зазема дефензивен став само за да избега, а каснува исклучиво ако нема друг избор.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.