6 C
Skopje
среда, декември 6, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Одбила да го исклучи сопругот од апарати: Се разбудил после три години и кажал само два збора

  Мет имал трагична несреќе по која останал во кома. На лекарите не им требало долго за да предложат на неговата сопруга да го исклучат од апарати, но таа одбила.

  -Знаев дека Бог ќе ни помогне. Мислев дека тоа нема да биде тешко за него- рекла Даниел, сопругата на Мет.

  Откако поминал три години во болница, Мет е префрлен на домашна нега, а еден ден Даниел слушнала како Мет изговорил два збора…

  Мет рекол „Се трудам„ кога се разбудил од кома, сфатил дека ги заборавил последните три години од животот, но сепк секој ден му е подобро.

  -Еден обичен разговор со него може да ви го промени животот.Тој има срце за сите луѓе. Никогаш не се жали, само сака да направи разлика и да даде надеж- вели Даниел за Мет.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.