6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Огромна грешка: Ова е најлошата работа која може да ја направите наутро

  Одложување на алармот на сите ни е познато, а постојат и такви кои се будат и по 45 минути, а тоа може да остави одредени последици.

  Имено според истажувањата на професорот Џејмс од Колумбија, одлагањето на алармот влијае неповолно на целиот ритам на спиење, зошто секоја личност спие во циклуси од по 45 минути, па непрекинато одлагање на алармот го прекинува тој циклус, па може да се зголеми нивото на стрес и умор во текот на тој ден.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.