6 C
Skopje
недела, април 2, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Овој тест за визија помага да се одреди вашата вистинска психолошка возраст – ако видите 1-4 лава, 4 до 6 лава

  Сигурно во животот сте запознале луѓе чии години не соодветствуваат целосно со нивниот менталитет. Понекогаш сретнуваме навидум старец кој се однесува како дете, а понекогаш, напротив, сретнуваме млад човек кој ни дава совети кои ја надминуваат мудроста на возрасните.

  Еве слика на која можете да видите неколку лавови. Ваша задача е внимателно да ја испитате сликата 10-15 секунди и потоа да одговорите на едноставно прашање: Колку лавови видовте на сликата?

  Потоа пронајдете го бројот на лавови што сте ги виделе на листата подолу и прочитајте која е вашата вистинска психолошка возраст.

  Ако сте виделе:

  1 до 4 лава
  Сè уште сте млади и слободни во срцето. Вашата психолошка возраст е од 25 до 30 години. Секогаш сте позитивни за настаните околу вас и знаете како да најдете нестандардни, но ефективни решенија.
  Таквата психолошка возраст ќе ви биде благослов во староста што одбивате да ја прифатите. Како резултат на тоа, секогаш ќе бидете полни со енергија и виталност.

  4 до 6 лава
  Вашата психолошка возраст е од 30 до 40 години. Вие сте многу топла и сакана личност на која и треба мирен и избалансиран начин на живот. Ценете ги семејните односи, работата, пријателите.
  Вие сте мирни, избалансирани и во хармонија со вашето тело и душа. Оваа возраст се смета за најубава, бидејќи во ова време човекот е невообичаено среќен и среќен со сè што се случува околу него.

  6 до 10 лавови
  Вашата психолошка возраст е над 40 години. Може да те опишат како мудар човек. Во сè што сакате, редот, удобноста и сè што правите мора да бидат јасно испланирани. Не сте навикнати да чекате и да ја сакате точноста. Губењето време за забава повеќе не ве привлекува, сакате корисно да го поминувате времето. Сметате и дека треба активно и профитабилно да се одморите. Само во овој случај можете да бидете многу продуктивни и успешни во сè.

  10 до 12 лава
  Вашата психолошка возраст е под 25 години. Овој факт ви дава искреност и пријателство. Вашиот тек на мислата е речиси неостварлив. Од друга страна, вие сте многу ранливи и кога ќе се заљубите, паѓате со глава до петици.
  Сепак, дури и некој да ве повреди, многу брзо се оддалечувате. Се тресете и одите напред бидејќи знаете дека секоја ситуација, добра или лоша, го обликува вашето животно искуство и вашата личност.

  Latest Posts

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.