6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  Овој тест го разоткрива вашето вистинско лице

  Клучевите некогаш биле дел од магијата за љубов и успех, а заедно со книгите се користеле за потребите на пророштво.

  Затоа и денес постои верување дека можат да покажат многу работи. Изберете го клучот кој највеќе ве привлекува и откријте го своето вистинско лице.

  Прв клуч – клуч на тројната божица
  Овој клуч е алатка на тројната божица која дава рамнотежа во природата и светот. Таа претставува свет симбол на женското тројство – мајка, девица и старица. Ако го одбравте овој клуч, создадени сте за да создавате чуда. Секогаш ве следи среќа и како секогаш да сте на чекор до успехот. Единствено што треба да направите е да најдете рамнотежа меѓу повеќе аспекти во својот живот. Приземноста е решение за вашите проблеми.

  Втор клуч – клуч на еросот
  Сѐ што ви треба е љубов, а вие го одбравте овој клуч и тоа е најмоќна потврда за тоа. Ова е клуч на Ерос – богот на љубовта. Љубовта отвора врати, љубовта освојува се, љубовта е совршен лек за сите болести, а вие со својата љубов можете да ја отворите вратата на секој успех. Сте биле повредени од љубовта и тој тежок товар ве успорува. Сепак, морате да се ослободите од него за да продолжите понатаму. Сакате вистинска љубов која ќе ви даде крилја. Таа личност  е многу блиску.

  Трет клуч- клучот на Афродита
  Ова е клуч на Афродита, божицата на убавина, љубовта и мирот. Вие копнеете за сето тоа. Во минатото ви се случија многу работи, но сега е време да се ослободите од тоа. Треба да го заборавите минатото, да не дозволувате да влијае на вас. Најдете време за себе. Одберете активности кои го поедноставуваат вашиот живот. Не размислувајте сложено и не анализирајте премногу.

  Четврти клуч – клуч на друидот
  Ова е клуч на Друидот. Украсен со келтски чворови, симболи кои значат живот и кои се меѓусебно поврзани. Она што треба да го сфатите е дека вие никогаш не сте сами. Секогаш сте поврзани со нештата околу вас. Можеби се чувствувате изгубено, но не заборавајте дека всушност тоа е патот до целта. Тишината и медитацијата можат да ви помогнат да го надминете чувството на напуштеност.

  Петти клуч – клуч на кралевите
  Овој клуч е најамбициозен. Ако го избравте него, тоа значи дека вие сте личност со јасни цели. Сепак не заборавајте да се забавувате. Не морате постојано да сте преоптеретени со целта. Не морате да го занемарувате уживањето во животот. Сепак и тоа е важно за среќа.

  Latest Posts

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.