Овој пијалак го забрзува процесот на согорување маснотии и ги задоволува дневните потреби за витамини и минерали за целиот организам.

Потребни состојки:

– 1 лимон
– 60 грама магдонос
– 3 децилитри вода

Подготовка:

Исцедете го лимонот, магдоносот ситно исецкајте го, ставете ги во сад и покријте ги со вода.

Консумирање:

Секое утро, пред појадокот конзумирајте го овој пијалак и така 5 дена по ред. Потоа, направете пауза од 10 дена, а потоа повторно повторете ја целата постапка. Третманот со паузи можете да го користите сè додека чувствувате потреба за намалување на телесната тежина.

Магдоносот го подобрува процесот на варење и го стимулира организмот да ги исфрлува вишокот течности и да ја елиминира надуеноста.