6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овој манастир прави чуда: Го палеа и обновуваа, а еве како им помогна на многумина

  Сокриен во тишина, опкружен со дарови од природата, пален и обновуван, манастирот Туман кој се наоѓа во Србија, постои со векови, и во него се случуваат чуда.

  И денес се прераскажуваат чудата од манастирот.

  Во растојание од половина век, биле донесени две жени, поточно жена бна возраст од 50 години и 20-годишна девојка. Двете биле тешко болни. Едната била неподвижна во инвалидсска количка, а другата без вид.

  Секоја од манастирот заминала дома здрава, а оваа легенда се раскажува со години. Постојат и многу примери од секојдневието.

  Млада жена заболена од рак на бели дробови, и тоа во понапреден облик и во тешка состојба, оздравела со помош на манастирот. Нејзиниот татко дошол на молитва, а за неколку месеци таа за чудо застанала на нозе.

  Пар во 2016 кој не можел да има деца отишол во манастирот. Им била прочитана молитва. По долги години мака да добијат дете, тие во февруари 2017. ја слушнале најубавата вест – дека ќе станат родители.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.