6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овој знак е како слон, сè памети, а особено туѓите маани, па не е ни чудно што е прогласен за најнапорниот знак во Зодијакот

  Овој знак е како слон, сè памети, а особено туѓите маани, па не е ни чудно што се прогласени за најголеми злопамтила и ситничари…

  Девиците се знакот чие ситничарење и ставање сè на „свое место“, обично кај луѓето кои ги опкружуваат, предизвикуваат желба да избегаат на друг крај на светот и никогаш да не се вратат во нивна близина.

  Девиците се како слонови, никогаш не забораваат и не им е ни малку непријатно постојно одново да ве потсетуваат на моментот кога сте им направиле нешто лошо, иако можеби тоа се случило многу одамна.

  Тие тежнеат кон совршенство на светско ниво, но никако не можат да сфатат дека прво мораат да поработат на себе.

  Знаат да цепидлачат се кога во прашање постапките на други луѓе, но своите маани како да не ги гледаат.

  Од друга страна, уживаат во сексот и тоа им е некој вид на издувен вентил, иако тоа никогаш нема да го признаат, дури ни себеси.

  За среќа, не треба да се заборави дека не сите Девици се исти.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.