6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овие 3 хороскопски знака ќе ја претвората врската во вистински кошмар!

  Во даден период од животот сите имаме потреба од стабилен и сигурен партнер со кој ќе живееме мирно. Не сакаме драми, не сакаме љубомора и не можеме да издржиме кохабитацијата да се однесуваа партнерот како дете. Овие три хороскоски знаци ја претвараат врската во вистински кошмар

  maz zena karanje

  БИК

  Исклучително тежок карактер, со кој не секој може да се справи. Биковите сакаат да бидат згрижени и галени. Тие се вечните деца кои имаат потреба од заштита и никогаш не преземат иницијатива во една врска. Покрај сето тоа, претставниците на овој знак се многу љубоморни и можат да ви го загорчат животот со  љубомора. Каде си бил? Што си правел? И еден куп други досадни прашања кои не секој би ги издржал. Биковите  напредуваат бавно и никогаш не земаат големи одлуки, без да треба да ги убедувате со месеци. Лесно се лутат кога нешто не им по кејф и понекогаш овие состојби продолжуваат премногу долго. Вистински кошмар!

  РАК

  Најголемиот проблем на Раковите е дека се премногу затворени и често пати доживуваат проблеми внатрешно, без да си ги делат на другите. Но тешко некој може да издржи ненадејните промени во расположението, без да дадат никакво објаснување што се случува. Тешко можеш да зборуваш со нив кога се затворени во себе и навистина полудуваат со своето однесување. Крај нив тешко се издржува и тоа што не  делат никакви емоции и не очекувајте да ви опсипуваат со комплименти. Поверојатно е да ги добиете  овие комплименти од непознат. Премногу се затворени и ќе ве натераат и вас да си седите дома, не покажуваат лутина но имаат во себе.

  ДЕВИЦА

  Девиците се луѓе кои ќе се налутат за секунда и не прифаќаат никаква критика. Тие сакаат целото внимание да паѓа врз нив и често си молат за комплименти. Ако случајно не им кажете дека изгледаат добро, многу е веројатно да ви се налути и да не ви зборуваат некое време. Горделиво се расправаат како за последно и нивниот гнев може го доведе до лудило секој. Нивниот темперамент е див и не секој може да се справи со него. Девиците не умеат да собираат емоции и дисперзираат  се наоколу. Многу се несериозни кога ветуваат и тешко го даваат срцето вистински. Ако сакате мир, никогаш не се вовлекувајте во врска со Девица.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.