6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  Овие 3 хороскопски знака ќе ја претвората врската во вистински кошмар!

  Во даден период од животот сите имаме потреба од стабилен и сигурен партнер со кој ќе живееме мирно. Не сакаме драми, не сакаме љубомора и не можеме да издржиме кохабитацијата да се однесуваа партнерот како дете. Овие три хороскоски знаци ја претвараат врската во вистински кошмар

  maz zena karanje

  БИК

  Исклучително тежок карактер, со кој не секој може да се справи. Биковите сакаат да бидат згрижени и галени. Тие се вечните деца кои имаат потреба од заштита и никогаш не преземат иницијатива во една врска. Покрај сето тоа, претставниците на овој знак се многу љубоморни и можат да ви го загорчат животот со  љубомора. Каде си бил? Што си правел? И еден куп други досадни прашања кои не секој би ги издржал. Биковите  напредуваат бавно и никогаш не земаат големи одлуки, без да треба да ги убедувате со месеци. Лесно се лутат кога нешто не им по кејф и понекогаш овие состојби продолжуваат премногу долго. Вистински кошмар!

  РАК

  Најголемиот проблем на Раковите е дека се премногу затворени и често пати доживуваат проблеми внатрешно, без да си ги делат на другите. Но тешко некој може да издржи ненадејните промени во расположението, без да дадат никакво објаснување што се случува. Тешко можеш да зборуваш со нив кога се затворени во себе и навистина полудуваат со своето однесување. Крај нив тешко се издржува и тоа што не  делат никакви емоции и не очекувајте да ви опсипуваат со комплименти. Поверојатно е да ги добиете  овие комплименти од непознат. Премногу се затворени и ќе ве натераат и вас да си седите дома, не покажуваат лутина но имаат во себе.

  ДЕВИЦА

  Девиците се луѓе кои ќе се налутат за секунда и не прифаќаат никаква критика. Тие сакаат целото внимание да паѓа врз нив и често си молат за комплименти. Ако случајно не им кажете дека изгледаат добро, многу е веројатно да ви се налути и да не ви зборуваат некое време. Горделиво се расправаат како за последно и нивниот гнев може го доведе до лудило секој. Нивниот темперамент е див и не секој може да се справи со него. Девиците не умеат да собираат емоции и дисперзираат  се наоколу. Многу се несериозни кога ветуваат и тешко го даваат срцето вистински. Ако сакате мир, никогаш не се вовлекувајте во врска со Девица.

  Latest Posts

  Кинески професор: 6 начини за лекување на вртоглавица

  Кинескиот професор Ли Гуилин нуди сет од 6 вежби кои помагаат при вртоглавица Без разлика која е причината за вртоглавицата, секој што чувствува вртоглавица може...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Лek од Библијата cтap 3000 години кoj гo oбнoвyвa имyнитeтoт и пpoчиcтyвa oд тokcини

  Маслиновиот лист има многу лековити својства. Олеуропеинот е најактивното соединение во лисјата на маслиновото масло кое има докажан терапевтски ефект. Маслиновото дрво се споменува...

  Дали кога ќе станете од спиење на вашата перница е влажна : Причината за тоа ќе ве изненади

  Она што често знае да се случи е после спиење, на перницата да направиме мала „бара“ од плуканка, а на многу луѓе тоа многу...

  АКТУЕЛНО

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.