6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овие 10 знаци ќе ви покажат дека сте богати! Погледнете кои се?

  Дури и во време на несигурност многу е важно да гледате на работите со перспектива!

  “Вистинското богатство е да успеете да го доживеете животот целосно.” – Хенри Дејвид Торо

  1. Не сте заспале гладни синоќа

  2.  Утрово се разбудивте со покрив над главата

  3. Имате избор каква облека да облечете.

  4. Не се плашите за вашиот животот денес

  5. Често се грижите што ќе правите со вашиот живот, овде мислите на: кариера, семејство, вашиот следен чекор, итн – Што значи дека имате амбиција, страст, насока и слободата да донесувате сопствени одлуки.

  6. Имате пријател или роднина, на кој му недостигате и со нетрпение очекува следна средба.

  7. Општо земено сте здрав човек, ако се разболите денес ќе закрепнете брзо и лесно.

  8. Имате пристап до храна и чиста вода

  9. Имате пристап до интернет

  10. Можете да читате

  Вистината е дека се справувате доста подобро од многу луѓе на овој свет. Само од сето ова наброено до тука може да се каже дека сте богати, па, запомнете – бидете благодарни за сите работи кои ги имате.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.