6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Овие уреди дома трошат струја и кога се исклучени – спасете се од големи сметки

  Постојат апарати дома кои влечат струја дури и кога се исклучени. Гасете ги од штекер и намалете си ги сметките за електрична енергија и спасете се од главоболки.

  Телевизоротсамо го ставате во состојба на мирување кога го гасите со далечинскиот управувач, а и понатаму влече електрична енергија. Следен пат целосно изгасете го од штекер.

  Тука е и полначот за мобилен телефон кој никако не треба да стои во струја, дури и кога не го полните телефонот.

  Не ја правете оваа грешка и намалете си ги сметките.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.