6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Овие осум карактеристики луѓето родени во март ги прават единствени и оригинални

  Родените во март не се плашат да се соочат со предизвиците, а нивниот начин на решавање на проблемите е ефикасен и експресен. Ако имате среќа да сте родени во март, прегрнете се себе си и прославете го својот живот. Вие сте навистина единствена личност.

  Ова се 8 карактеристики  на луѓето родени во март:

  1.Тие се многу интуитивни –Личностите родени во март невозможно е да ги излажете. Додека да трепнете тие веќе знаат што криете. Затоа имаат многу непријатели. Сепак, не се грижат премногу, затоа што веруваат во чесноста и искреноста.

  2.Дарежливи се –Личностите родени во март се дарежливи и сочувствуваат со блиските. Имаат големо срце со кое ги освојуваат сите околу себе.Луѓето родени во март уживаат да волонтираат, секогаш се подготвени да им помогнат на оние на кои им е потребна помош.

  3. Тие се посветени – Луѓето родени во март многу ретко, речиси никогаш нема да ги изневерат најблиските. Не се склони на лажење, напротив, посветени се и лојални. Тешко се откажуваат од личностите за кои се грижат. Тие се држат до своите принципи а нивните партнери знаат што сакаат во врската.

  4. Сакаат тишина –Луѓето родени во овој месец сакаат да се држат подалеку од секојдневниот хаос, така што често може да се најдат на некое мирно место изгубени во своите мисли. Далеку од тоа дека не се дружељубиви и комуникативни, само едноставно не се пронаоѓаат во друштво на гласни луѓе. Попрво одбираат мир и спокој, наместо слава и богатство.

  5.Талентирани се -Секој си има свој талент, но овие луѓе се посебно талентирани на повеќе полиња и најчесто се уметнички души. Креативни се, и во состојба се да направат многу користејќи ги само сопствените две раце. Сакаат музика и сликарство. Многу уметници се родени во март.

  6. Оптимисти се – Личностите родени во март знаат како да се радуваат на ситници и токму затоа шират позитивна енергија каде и да зачекорат. Секогаш се движат со високо крената глава и во состојба се да се смеат и кога е најтешко.

  7. Тие се добри филозофи –Овие луѓе се прикриени филозофи. Размислуваат со сопствена глава и многу ретко туѓите мислења допираат до нив. Овој квалитет им помага да ја пронајдат вистинската среќа во животот и уживаат во својот живот во целост.

  8. Тие се прилагодуваат на секоја ситуација –Долини или пустини, планини или рамнини, студено или топло – луѓето родени во март може да се прилагодат во секоја ситуација и на секаков терен. Нема промена на која не може да се навикнат и прилагодат, па затоа се одлични животни партнери. Оваа способност е всушност нивната најдобра карактеристика.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.