6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ова сигурно не сте го знаеле – ПВЦ прозорите имаат зимски и летен режим, еве како да го подесите

  Во различни временски периоди потребно е да се промени начинот на користење на прозорите. ПВЦ прозорите и вратите се најчест избор, бидејќи е најлесно да се подесат.

  Но, за време на вградување мајсторите не ги кажуваат важните работи, кои ќе бидат корисни во екстремно ладните денови.

  Едноставно отворете го прозорот и пронајдете ја завртката на страната каде што се наоѓа рачката и свртете ја навнатре.

  Кога мајсторите ги поставуваат прозорите најчесто ги оставаат на стандарден режим, односно на средина.

  Погледнете на видеото како сето тоа да го направите:

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.