6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ова се децата на Дино Мерлин: Ќерката е копија на тато, а синот голем фраер (ФОТО)

  Круна на љубовта на Лејла и Дино Мелин се ќерката Наида (32) и синот Хамза (26), кои пораснаа во амбициозни и паметни млади луѓе, чиј фокус е на градње успешна кариера.

  Не се дел од естрадниот свет, па затоа не може често да видиме нивни фотографии од јавни настани.

  Наида се занимава со информатички науки и има интернационална кариера, а може да се пофали и со завршени постдипломски студии на Оксфорд во Велика Британија. Многу личи на својот татко.

  Дино Мерлин ретко кога зборува за своите деца и нивните успеси во медиумите, но во една прилика истакна дека Наида не ја интересираат материјалните работи, но дека е приземна и вредна девојка.

  За разлика од неа, нејзиниот помал брат Хамза, уште од кога се родил е навикнат да има се што ќе посака.

  -Кога ќе го прашам што му треба, не ни дочекува да ја завршам реченицата, но секогаш има листа на нарачки, истакна своевремено популарниот пејач во интервју за хрватското списание „Глорија“.

  Меѓу девојките, тој важи за голем фраер.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.