6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ова момче ќе ве инспирира: Било болно од раѓање и носело очила со дебели рамки, а денес е пример за многумина

  Ова момче е родено на 18. октомври 1960 година во Брисел. Било болно уште од самото раѓање, носело очила со дебели рамки.

  Се занимавало со класичен балет, а секогаш од училиште се враќало со модринки, затоа што го тепале неговите врсници.

  На 11 години неговиот татко го запишал на карате. истовремено напорно работело на психолошката подготвеност, која му помогнала да го надмине недостатокот на довербата за своите способности.

  Неговиот тренер во него препознал талент и вежбал со него три до четири пати неделно, два пати повеќе од другите ученици.

  Во 1978 година, тој добил црн појас, а во 1980 станува европски првак во карате. Тогаш почнал да работи како обезбедување во еден ноќен клуб.

  Четири години подоцна, добил понуда да глуми во холивудски филм и конечно во 1988 година се здоби со светска слава, благодарение на филмот „Bloodsport“.

  Ова момче е Жан Клод Ван Дам.

   

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.