6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ова е рајот на земјата: Платата 1.200 евра, кирија 15 евра – нема криминал!

  Маринелада е гратче на југот на Шпанија во кое секој би посакал да живее. Има толку голема навалица за доселување, што има листа за чекање.

  Додека Шпанија тоне во невработеност, овде луѓето не слушнале што е тоа.

  Има околу 2.700 жители и 250 куќи. Планирана е изградба на уште толку. Платата за еден месец е 1.200 евра, и можеби не ви изгледа многу се додека не го дознаете ова. Киријата во овој град е само 15 евра месечно! Ова значи дека со плата од 1.200 евра може да се живее на висока нога.

  Интересно е што нема полиција, зошто нема ни криминал.

  Па, зарем не е ова рајот на земјата?

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.