6 C
Skopje
четврток, мај 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ВМРО-Народна: Големите партии заеднички се договараат да ги збришат сите мали политички партии

  Партијата ВМРО-Народна се противи на измената на Изборниот законик во делот на отворени листи за советници со праг од 3 отсто. Според нив, со...

  ВМРО- НП: Резолуцијата може да ни создаде поголем проблем отколку решение

  ВМРО-Народна партија со внимание, вклучувајќи и експерти ја  анализираше содржината на предлог-резолуцијата која ќе биде поднесена во македонскиот парламент. Нашите експерти утврдија дека во декларацијата...

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  Ова е најбогатиот музичар на Балканот, ја шие и Лепа Брена, еве колку вили има и колку „тежат“

  а овој музичар кој е од Сараево, а стана познат во целиот свет, се смета дека важи за еден од најбогатите луѓе во регионот, и дека ја надминал дури и Лепа Брена.

  Станува збор за поранешниот фронтмен на најпопуларната рок група „Бијело дугме“, а сегашен водач на „Оркестар за свадби и пог реби“, Горан Бреговиќ.

  Се проценува дека неговото богатство вреди 35 милиони евра.

  Имено, како што тврдат неговите соседи, Бреговиќ има околу 15 куќи само во Белград, од вкупно триесет.

  Кога ќе дојде во Србија со своето семејство, тој живее во луксузна вила на Сењак опкружен со висока ограда и со далечинско контролирана врата од гаражата.

  Горан Бреговиќ има многу успеси во бизнисот, а покрај тоа што е еден од најуспешните музичари надвор од границите на поранешна Југославија, тој може да се пофали и со успешен приватен живот.

  Познато е дека од брачната заедница со Џенана Бреговиќ, Брега има три ќерки – Ема, Лула и Уна.

  Ако го погледнеме неговото потекло, неговиот татко е Хрват, мајката му е Србинка, неговата сопруга е муслиманка и сите три ќерки се од различна религија.

  Од гледна точка на неговата сопруга Џенан Бреговиќ и негова, тоа е избор на нивните наследнички.

  Моите деца кога беа мали, тие беа муслимани за време на Бајрам затоа што тогаш добиваа подароци, а за време на Божиќ и Велигден беа христијани затоа што и тогаш добиваа подароци.

  Сега веќе не знам што слават. Мислам дека само средната, која сега е во пубертет, е будист.

  Тоа, се разбира, не ми пречи. Моите деца ќе бидат Французинки, иако сакаат да доаѓаат во нашиот регион и имаат другарки тука – рече тој и додаде:

  A, за мојата сопруга и за мене е доцна, ние двајцата секогаш ќе бидеме наши. Лечени наши. Теш-ко е во животот од тоа да се излечиш“, рече Бреговиќ пред неколку години во интервју за „Блиц“.

  Секоја вила на Горан Бреговиќ се проценува на најмалку еден милион евра. Тој има имот од 450 квадратни метри на Јахорина во Босна и Херцеговина.

  Потоа, тој има две куќи во Пераст и дом за стари лица, во кој има инвестирано нешто повеќе од милион евра, потоа вили во Париз, Истанбул итн.

  Според медиумите, Новак Ѓоковиќ е „тежок“ со 220 милиони долари, Горан Бреговиќ и Здравко Чолиќ со по 20 милиони, а легендарниот Владе Дивац има заработено 45 милиони долари.

  Фото: Јутјуб принтскрин

  Latest Posts

  ВМРО-Народна: Големите партии заеднички се договараат да ги збришат сите мали политички партии

  Партијата ВМРО-Народна се противи на измената на Изборниот законик во делот на отворени листи за советници со праг од 3 отсто. Според нив, со...

  ВМРО- НП: Резолуцијата може да ни создаде поголем проблем отколку решение

  ВМРО-Народна партија со внимание, вклучувајќи и експерти ја  анализираше содржината на предлог-резолуцијата која ќе биде поднесена во македонскиот парламент. Нашите експерти утврдија дека во декларацијата...

  Ивана го реновираше купатилото за помалку од 100 евра: Сè изгледа како ново

  Кога не сте задоволни од изгледот на одредена просторија во вашиот дом, а немате или не сакате да вложите илјадници евра за да ја...

  Поранешната сопруга на Ерос Рамацоти: Сектата ни го уништи бракот!

  “Мојот поранешен сопруг имаше сомнежи кон таа терапевтка и нејзината секта. Еден ден ме стави пред готов чин: или тие или тој’, се потсетува...

  АКТУЕЛНО

  ВМРО- НП: Резолуцијата може да ни создаде поголем проблем отколку решение

  ВМРО-Народна партија со внимание, вклучувајќи и експерти ја  анализираше содржината на предлог-резолуцијата која ќе биде поднесена во македонскиот парламент. Нашите експерти утврдија дека во декларацијата...

  Филипче најави вакцини на крајот на месецот: Болничките капацитети се полнат- не се исклучува можноста за карантин

  Се очекува вакцините од „Астра Зенека“ да стигнат на 31 март и 15 април, додека кинеските вакцини на 31 март, рече вчера министерот...

  Од СЗО го открија изворот на пандемијата – знаат од каде започна да се шири коронавирусот

  Во извештајот што ќе биде објавен во следните недели, СЗО детално ќе го објасни изворот на пандемијата на Ковида-19, пишува livescience. СЗО започна опсежна истрага...

  ВМРО-НП: Владата да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови

  ВМРО-Народна партија по трет пат ја повикува Владата на Република Северна Македонија да дозволи увоз и употреба на лични и брзи ПЦР тестови. Ваквите тестови...

  Георгиевски: Еве ви кукавици отворена понуда за дуел

  Чудна работа плукачи колку сакаш! А досега ниту еден патриотски новинар или тандем на новинари не ме покани да ме распарчи во јавна дебата. А со...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.