6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ова е доказ за поврзаноста на мајката со детето: Плачот на бебенцето и го спаси животот

  Новороденче ја спаси својата мајка, која била во индицирана кома.

  Штотуку родената Рајан ја спаси својата мајка, уверен е нејзиниот татко Џереми. Инаку Американката Шели минатата година морала да направи итен царски рез, но за жал ништо не тргна како што треба. Нејзината крв се згрутчила, па докторите ја ставиле во индицирана кома, пишува хрватски Јутарњи.

  Се излегало дека е загубено, но медицинската сестра тогаш дошла на идеја кој ја спасила Шели: на градите и ја ставила штотуку родената ќеркичка.

  Во еден момент малото бебенце започнало да плаче, па пулсот на мајката веднаш се зголемил. Нејзиниото опоравување траело некоку недели, а сега таа е целосно здрава.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.