Ако запрашате за мислење некој кој го користел овој природен лек, тој со задоволство ќе ви соопшти дека овој напиток првенствено го подобрува видот.

Исто така, ако го користите овој лек ќе забележите големо подобрување на изгледот кај кожата. Меѓутоа, неверојатниот ефект на овој лек е дека ќе ги обои белите влакна и ќе го подобри волуменот на вашата коса.

Потребни состојки:

  • 200 г масло од ленено семе
  • 4 средни лимони
  • 3 мали главици лук
  • 1 кг мед

Начин на приготвување:

Лукот и лимонот ставете ги во блендер и измиксајте. Излупете само два лимона пред да ги ставите во блендер.

Потоа додадете масло од ленено семе и мед па повторно промешајте.

Смесата складирајте ја во стаклена тегла и цврсто затворете со капак. Чувајте во фрижидер.

Употреба:

Консумирајте по една лажица од смесата половина час пред јадење. Користете дрвена лажица.

Се препорачува консумирање на лекот трипати дневно.

Извор: NMD.mk