6 C
Skopje
среда, март 22, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  Ова веројатно не сте го знаеле : Ставите ЛУК под перница пред да одите да спиете и видете што ќе се случи

  Лукот има многу лековити својства и позитивно влијае на зајакнување на имунитетот и сузбивање на настинки и грип, како и на други потенцијални болести .

  Но, лукот има некои други позитивни ефекти за кои веројатно не сте знаеле.

  зошто е добро да се стави лук под перница. И не, ова нема никаква врска со вампирите!

  Го решава проблемот со затнат нос ако имате проблеми со синусите и назалното отстапување, обидете се да ставите чешне лук под перницата.

  Лукот содржи моќен антибиотик алицин, кој нежно го отстранува лукот и се бори против микробите и инфекциите, пренесува Bright Side.

  Алицинот од лук помага во чистење на носните шуплини со растворање на слуз. Процесот е постепен, но работи соодветно.

  По некое време, ќе се ослободите од назалната конгестија и ќе можете да дишете нормално.
  Го зајакнува имунолошкиот систем

  Лукот има способност да ги уништи сите штетни бактерии, бидејќи има неверојатни антибактериски својства. Алицин блокира две групи на ензими кои овозможуваат раст на заразни бактерии во човечкото тело

  Ако ставањето лук под перницата станува вообичаена практика, веројатно ќе се чувствувате многу поспано наутро и ретко ќе се разболите.

  Ги одбива инсектите ако се плашите од фактот дека пајак може да влезе во устата за време на спиењето, лукот е ефикасно решение против таквата можност.

  Лукот е токсичен за пајаците, комарците и другите инсекти, така што едно чешне лук под перница може да биде особено пријатно во лето, бидејќи нема да имате проблеми со досадните каснувања од комарци.

  Ќе имате подобар сон лукот е богат со витамин Б1, за кој е познато дека помага во борбата против лошиот сон.

  Исто така, содржи витамин Б6, што значително го зголемува лачењето на мелатонин.

  Лукот, исто така, влијае позитивно на нервниот систем и може многу да го смири и опушти вашиот ум.

  Latest Posts

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  Спаси човечки живот: Древен кинески трик ги спасува луѓето по мозочен удар!

  Игла може да го спаси животот на пациент со мозочен удар. Овој совет е од кинески професор. Чувајте игла или игла за шприц во вашата...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.