6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Оваа приказна ќе ве натера да се разтресе и во исто време сериозно да размислите

  Момче од 5-6 години влегло во продавница за жени и сакало да купи кукла, но немало толку пари. Детето изгледаше толку тажно што ги запре погледите на сите.

  – „Што ти треба оваа кукла?“, прашала жената.
  – Сестра ми многу ja сакаше за Божиќ.

  – Сигурна сум дека Дедо Мраз ќе и донесе, одговори таа.
  Тогаш момчето и кажало дека неговата сестра е веќе во рајот и Дедо Мраз не може да и ја исполни оваа желба и сака да и ја подари куклата на мајка си, која наскоро ќе оди кај неговата сестра…

  Не сакам мама да си оди, но тато рече дека мора за сестра ми да не биде сама и затоа сакам да и ја дадам куклата, да и ја однесам на сестра ми…

  Срцето на жената застанало од тага, а таа му ја дала куклата велејќи му дека има дури и малку пари. Детето раскажало како навечер му се молел на Бога парите да му бидат доволни и признал дека сега ќе може да и купи на мајка си бела роза, бидејќи таа многу сакала цвеќиња.

  Тогаш жената се сети на напис во весник пред неколку дена, како пијан возач прегази жена со дете.

  Девојчето починало на лице место, а мајката веќе неколку дена била во болница и лекарите чекале семејството да одлучи дали да ги исклучат апаратите за поддршка, бидејќи таа никогаш нема да се разбуди од кома. Жената е шокирана, а кога следниот ден ќе прочита дека и мајката починала, таа решава да оди на погребот и да донесе букет бели рози, сеќавајќи се на желбата на момчето.

  Починатата мајка била ставена во ковчегот и куклата била ставена до неа, а во раката и била ставена бела роза и фотографијата на момчето.

  Во исто време, некаде таму, пијан возач не ни ја сфатил трагедијата и воопшто не му било јасно колку го променил животот на момчето со тоа што ја одзел љубовта на мајка му и сестра му.

  Сега имате две опции:

  1) Споделете ја приказната!
  2) Игнорирајте и поминете ако ова на било кој начин не ви го допрело срцето….. !

  НЕ ВОЗЕТЕ АЛКОХОЛИЗИРАНИ!

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.