6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што таквата облека може да ги исплаши птиците во градината. Мама воопшто не ја интересира нејзиниот стил. Ако жената е толку несериозна за својата гардероба на 60 години, како ќе се облекува по 70?

  Во Европа, на пример, жените го задржаа своето чувство за стил со текот на годините. Претпочитаат лежерен изглед, кој сепак е составен од многу соодветни аксесоари. Доказ за тоа е страницата на Инстаграм на германската блогерка Хелга Лукс, која по 70 години се облекува толку стилски.

  Основни нијанси
  Хелга Лукс, како и секоја жена која знае многу за стилот, претпочита основни тонови. На крајот на краиштата, ова е најлесниот начин да се комбинираат работите едни со други. Каков и да е принтот на нејзината јакна, одлично оди со кожна чанта, беж панталони и чизми од змиска кожа. Во таков тоалет ги собира сите погледи насекаде

  Светли акценти
  За да не изгледа здодевно, блогерот го надополнува својот имиџ со светли детали. Најчесто се фокусира на чанта или чевли. Хелга го сака изобилството на додатоци. Сепак, нејзиниот изглед не може да се нарече предизвик. Блогерката има добро развиено чувство за пропорција. Затоа повеќе сака светла маица и обетки отколку виолетова коса.
  Љубовта на јакни

  Во гардеробата на Фрау Хелга изброивме повеќе од 20 јакни. А тоа се токму оние со кои таа се пофали на Инстаграм. Патем, таа нема класични канцелариски јакни. Секој од нив има оригинална круна, која ви овозможува да комбинирате нешто со апсолутно сè. Еве како блогерката изгледа убаво во фармерки и фустан со средна должина.
  Младински чевли

  Непотребно е да се каже дека оваа жена сака убави чевли. Таа не се колеба да облече патики на платформа, отворени сандали со светки и чизми до глужд со прилично високи потпетици. Што е најважно, овие комбинации изгледаат соодветно за неа. Се разбира, љубовта кон спортот и активниот начин на живот одиграа значајна улога во таква ситуација.
  Шармантни визии

  И иако во гардеробата на Хелга Лукс нема многу фустани и здолништа, речиси сите се над колена. Жената крие грдотија зад шарени хулахопки или чизми. Неговиот добро одржуван изглед ги доведува во прашање податоците за пасошот.

  Дали мислите дека е дозволено да се облекувате вака после 70? На крајот на краиштата, знаете, голем дел од гардеробата на Хелга е наменета за помлада личност, но совршено и прилега. Дали би пробале некоја од сликите на германската баба? Кој ви се допаѓа најмногу?

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.