6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Оваа навика може да го уништи моторот на вашиот автомобил

  Навиката често да го користиме автомобилот за кратки релации може да ви го уништи моторот на автомобилот.

  Имено моторот кој нема да достигне доволно температура, може брзо да се расипе, а кратките возења го оставаат моторот не загреан.

  Уште една работа поради што кратките возења се опасни за вашиот мотор е мешање на гориво и масло.

  Затоа колку е можно повеќе избегнувајте ги кратките возења и завтитете го моторот на вашиот автомобил.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.