6 C
Skopje
петок, декември 9, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Оваа млада девојка заработува милиони: Не е проституција, за оваа работа никогаш не сте слушнале!

  Луана Вард се занимава со работа со која заработува милиони. Таа ги спојува богаташите со убави девојки, а целта како таа вели е брак.

  Иако многумина веднаш помислуваат дека станува збор за проституција, Луана тврди дека нема ништо лошо во тоа да им помогне на луѓето да ја пронајдат својата вистинска љубов. Таа услуга ја наплатува 15.000 долари.

  Во мојата агемција се богати и убави луѓе. Ако сакате квалитет, тоа морате да го платите. Ова не е никаква проституција, ова функционира како сајт на кои самите луѓе се запознаваат, само што тука имаат посредник, па се е сигурно. Нема страв од тоа дека можете да налетате на лажни луѓе, вели Луана.

  Со оваа работа започнала да се занимава во Перт кога имала 19 години, а потоа на 23 ја отоворила својата агенција.

  „Цел живот ми е посветен на оваа работа. Кај мене немоеже да се случи грешка. А доаѓаат разни луѓе. Нема да верувате, дури има и славни политичари“, вели таа.

  Таа открива и на кој начин функционира:

  „Моите клиенти воглано се богати мажи и убави жени. Мада има и обратни случаи. Тој кој бара некоја личност, јас од базата му испраќам фотографии и каратеристики од таа особа. Ако се допаднат еден на друг, тогаш им договарам состанок. Па потоа се зависи од нив. Многу од мажите кои ме контактираат имаат јахти, па пожелно е девојката да сака бродови. Често организираме забави на тие јахти, па повеќете од нив наеднаш се запознаваат, вели Луана.

  Таа истакнува дека е најсреќна кога тие познанства водат кон брак.

  „Тоа е цел. Да ја пронајдеш љубовта на својот живот. Мажите не бараат нивната партнерка да има пари, бараат да биде духовита, и да го има “тоа нешто“, да е пријатна дружељубива и да имаат заеднички интереси. Жените од друга страна бараат сигурност и добар човек на кого можат да се потпрат и да рачунаат на него“, вели Луана.

  Луана назначува дека за нејзе ова е најдобрата работа на светот „Има ли нешто поубаво од тоа да сте вие таа која ги спојувате сродните души“?

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.