6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Објавил фотографија од сопругата и бебето, но сите забележале нешто друго

  Дејвид Бринкли ја фотографирал својата  сопруга  како спие со децата во нивнот брачен кревет и гордо ја споделил на социјалните мрежи, но не очекувал толку многу реакции.

  Тој ја споделил фотофрафијата и напишал:

  „Некои мажи не дозволуваат на своите деца да спијат со мајките во брачниот лреве, но такво нешто јас никогаш не би и забранил на мојата сопруга. Не ми претставува проблем да се стиснам на кошот од креветот, само да сме сите заедно“

  Следеле многу позитивни коментари и лајкови, но имало и такви кои не биле така позитивни.

  Имено, многу ги критикувале дека не е убаво бебето да спие со мајката, посено не во ваква положба, зошто голем е бројот на загушување на новороденчиња, поради спиење со мајката.

  Секое бебе треба да спие во креветче и секогаш легнато на грб за да се избегне несреќа.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.