6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Со едноставана објава на фотографија и го спаси животот на својата ќерка

  Еден татко сакал да се пофали со своето штотуку родено бебе и како им поминало бањањето, па на Фејсбук споделил фотографија, што на крајот се воспоставило дека имал многу среќа.

  -Прво бањање на мојата ќерка и не помина баш најдобро – напишал таткото под фотофрафијата, додека бебето го држел замотано во бањарка.

  Секако под фотофрафијата имало многу коментари и лајкови но имало и еден коментар кој се разликувал од останатите.

  – Дали и се очите жолти? Мене ми се чини дека се. Иако веројатно е се во ред, гледам дека целата фотографија има жолт тон, сепак бебето има симптоми на жолтица. Тоа е вообичаено за првите некоку недели од животот. Ако и се очите жолти, би требало да ја погледне доктор.- пишувало во коментарот а човекот се потпишал како „параноичен педијатар“

  Родителите го однеле бебето на лекар каде се испоставило дека „параноичниот доктор“ бил во право и дека навистина има бебешка жолтица, која не е опасна ако се открие на време но ако не се третира може да доведе до сериозни здравствени компликации.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.