6 C
Skopje
среда, јуни 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Ме повика дечкото на сестра ми, и ми кажа тајна која сите дома ја криеја од мене со години

  Една девојка ја сподели својата неверојатна животна приказна на социјалните мрежи. Имено, на 16-годишна возраст, Керол открила дека нејзината мајка и тато биле всушност баба...

  Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

  Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

  Нострадамус со предвидување за Трамп: Последното негово пророштво е најточно

  Францускиот астролог, чие вистинско име било Мишел де Нострадам, направил низа предвидувања во својата книга Лес Профетис од 1555 година, но се покажало дека неговите последни зборови биле најточни. Нострадамус, кој живеел од 1503 до 2. јули 1566 година, го мачел гихт.

  Болеста му го отежнала движењето на филозофот до крајот на животот затоа што гихтот се претворил во едема – собирање течности во телесната крв.

  Конечно, тоа била причина за неговата смрт, но пред да умре, дал едно конечно предвидување.

  Пред смртта разговарал со својот секретат Жан де Шавиниј, кога му рекол: „Нема да ме најдеш жив на изгрејсонце“.

  Следното утро, кога господиниот се вратил да го види Нострадамус, астрологот лежел мртов на под покрај својот кревет.

  Нострадамус наводно рекол неколку точни предвидувања за иднината, иако многу се отворени за толкување.

  Едно од таквите толкувања е успехот на Доналд Трамп кој ќе стане претседател на САД.

  Тој напишал: „Голема бесрамна, храбра ѕверка. Ќе биде избран за гувернер на војската: одважен во своите намери. Мостот е скршен, градот ќе се онесвести од страв“.

  Многумина веруваат дека зборот „бесрамен дрски преварант“ се однесува на начинот на комуникацијата на Трамп, додека „гувернер на војската“ се упатува на тоа дека е задолжен за водечката светска воена сила.

  Во својата книга уште еднаш напишал за „вулканскиот оган“ и огромните земјотреси во „Новиот град“ што некои луѓе ги загрижило.

  Новиот град за кој Нострадамус зборува е отворен за интерпретација, но многумина веруваат дека се однесува на САД, кој Колумбо ја открил само 100 години претходно и често ја нарекуваат Нов свет.

  Latest Posts

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Ме повика дечкото на сестра ми, и ми кажа тајна која сите дома ја криеја од мене со години

  Една девојка ја сподели својата неверојатна животна приказна на социјалните мрежи. Имено, на 16-годишна возраст, Керол открила дека нејзината мајка и тато биле всушност баба...

  Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

  Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

  АКТУЕЛНО

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Пред спиење ставам ракија на косата – неверојатен трик од мојата баба: Кога ќе се разбудите наутро ќе видите чудо

  Ќе ви ја откријам тајната на убавата и бујна коса што ми ја кажа баба ми, пред многу години, кога ја прашав како нејзината...

  (ВИДЕО)Како студентот пред целиот клас му докажа на професорот дека Бог постои!

  Едноставно и логично, дали ја знаете оваа приказна? Почетокот на дваесеттиот век… На Универзитетот во Берлин, професор ги предизвика студентите прашувајќи: Дали Бог создаде се...

  „Сега ќе ви раскажам како ме наместија да земaм жена од Албанија“

  Посредувањето за невести од Албанија за мажи од Балkaнскиот регион не е некој новитет, а за ваква солуција во љубовниот живот најчесто се одлучуваат...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.