6 C
Skopje
среда, декември 6, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Нов ладен бран во САД – се најавуваат силни ветрови и виулици

  Националната метеоролошка служба на САД (NWS) денеска предупреди дека се очекува силен ладен бран во текот на ноќта да мине низ Средниот Запад во таканаречената Нова Англија, на североистокот од земјата, што може да доведе до значително зголемување на снежната покривка и силните ветрови.

  Метеоролозите велат дека се очекува бурата да почне во петок попладне во областа на Чикаго, што ќе донесе и до 23 сантиметри нов снег пред да се засили и да пристигне најпрво во Њујорк, а потоа и во други делови, објави агенцијата АП.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.