6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Новороденче оставено на тротоар на булевар во Скопје

  Новороденче било оставено денеска на тротоар во скопската населба Топанско Поле, јавува 24 Инфо.

  Очевидци соопштиле дека бебето било туку што родено и целото во крв кога го забележале минувачи околу 11 часот на булеварот „Македонско Косовско бригада“. Новороденчето било голо и оставено на тротоарот покрај тревник. Во непосредна близина, на улицата, била фрлена папочната врвца која ја пресекла мајката по породувањето.

  Бебето со возило на Итна помош веднаш било пренесено во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.