6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Новиот претседател на Конго положи заклетва

  Новиот претседател на Конго, Феликс Чисекеди, положи свечена заклетва и изјави дека земјата нема да биде држава на поделба и омраза.

  Поранешниот опозициски кандидат за претседател ја презеде функцијата претседател по изборите што беа оспорувани, пишува АП.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.