6 C
Skopje
недела, септември 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство.

  Николас Аујула (35) од Лондон, уште во 2018 година зборуваше за катастрофа од грип која ќе доминира во светот – визија за која верува дека ја најавил епидемијата со ковид, чиј ефект е спореден со шпанскиот грип.

  Исто така предвидел и дека Трамп ќе изгуби на американските избори, како и глобални протести кои се случија во 2020, а за кои пишувавме пред неколку дена.

  Тој сега е регресотерапевт, хипнотерпаевт и психички астролог, кои вели дека не очекуваат големи турбуленции во кралското семејство.

  “Добивам визии за Меган Маркл која се појавува некаде на екран, поради некој вид интервју, каде што изнесува тајни за кралското семејство. Исто така гледам уште едно бебе, нејзино и на Хари”, најавил Николас.

  Тој, исто така, најави и потенцијален срцев удар за дури три познати личности од А-листата.

  “Постојано ми доаѓаат зборовите на Том Круз “I heart”. Можеби тоа е буквално значење дека ќе има срцеви проблеми, или можеби метафорично, па ќе помине низ емотивна болка или нешто слично”, изјави тој.

  “Гледам и љубовни проблеми за Натали Портман и Ким Кардашијан. Кој знае, можеби Ким и Кање Вест повторно ќе се разделат”, коментира Николас.

  Тој ѕирна и во блиската иднина која не очекува:

  “Единствената работа за која луѓето ме прашуваа оваа година е коpона вирусот. Имам визии дека тоа ќе се реши после нова година и дека стапката на зараза ќе биде сведена до точка кога ќе биде под контрола до пролет, најдоцна”, тврди Николас.

  “Но, предвидувам дека паниката и ограничувањето околу вирусот ќе продолжат се до 2022. година”, додаде тој.

  Во прогнозата на Никола исто така се продолжуваат и протестите ширум светот во наредните две до три години, а има и визии за граѓански немири.

  Исто така предвидува масовно движење на луѓе, како и миграција во еден правец.

  “Гледам како луѓето се селат за подобар живот, и мислам на илјадници и илјадници луѓе”, изјави тој.

  Кога наредната година е во прашање, овој видовњак имал и некои загрижувачки визии.

  “Имав неколку прилично лоши визии – една од нив е атентат на еден светски лидер Искрено се надевам дека тоа нема да се оствари”, изјави тој.

  “Исто така имав визија за светскиот самит кој ќе го протресе скандал и успон на десничарската политика, посебно во јужна Европа, Блискиот исток и Африка, како и ерупција на вулкан која ќе доведе до големи временски промени. Го слушнав и зборот “свински грип” а ми доаѓаа и видео слики од масовна паника. Не мислам дека тоа ќе биде уште еден вирус, но можам да замислам дека реакцијата ќе биде алармантна, со оглед на тоа што се случило оваа година”, раскажува тој.

  Николас, кој верува дека бил египетска кралица и лав во минатите животи, за прв пат станал свесен за своите писхички таленти како дете, но првото навистина неодоливо искуство го доживеал кога имал 17 години.

  И понатаму не може да објасни што точно се случило.

  “Го имав ова речиси вантелесно искуство и можев да видам неколку свои минати животи. Уште во 2018. година зборот грип постојано ми доаѓаше. Ми остана во мислите, бидјеќи тоа не е збор кој би го употребил”, објаснува Николас како му се појавуваат визиите.

  Николас објаснил дека, кога има визија – посебно онаа која би можела да биде индикативна за настан вреден за вести – тешко ќе ја замолче логичната страна на неговиот мозок, која се бори да сфати што всушност видел.

  Паралелно со своите извонредни предвидувања, тој инсистира на тоа дека не е посебен, наместо тоа верува дека сите ги поседуваме истите способности, но дека нашиот скептицизам не спречува да им веруваме.

  Latest Posts

  Чистење на тепихот за кратко време – лесен трик

  Чистењето на теписите може да се направи со домашни лекови - ќе блесне од чистота и ќе мириса прекрасно. Две едноставни состојки кои речиси сите...

  Оваа пензионерка ги сруши сите стереотипи и покажа како треба да се облекува жена над 70 години

  Долго време се обидував да ја одвикнам мајка ми од шетање по дома и по двор во бањарка. И не е само тоа што...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Мајка сама го открила ракот на ќерка си, лекарите тврделе дека е обичен запек

  Луиз Милвард (34) од Ворчестершир, правилно дијагностицирала редок вид на рак на црниот дроб на својата двегодишна ќерка додека таа ги пребарувала симптомите на...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.