6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство.

  Николас Аујула (35) од Лондон, уште во 2018 година зборуваше за катастрофа од грип која ќе доминира во светот – визија за која верува дека ја најавил епидемијата со ковид, чиј ефект е спореден со шпанскиот грип.

  Исто така предвидел и дека Трамп ќе изгуби на американските избори, како и глобални протести кои се случија во 2020, а за кои пишувавме пред неколку дена.

  Тој сега е регресотерапевт, хипнотерпаевт и психички астролог, кои вели дека не очекуваат големи турбуленции во кралското семејство.

  “Добивам визии за Меган Маркл која се појавува некаде на екран, поради некој вид интервју, каде што изнесува тајни за кралското семејство. Исто така гледам уште едно бебе, нејзино и на Хари”, најавил Николас.

  Тој, исто така, најави и потенцијален срцев удар за дури три познати личности од А-листата.

  “Постојано ми доаѓаат зборовите на Том Круз “I heart”. Можеби тоа е буквално значење дека ќе има срцеви проблеми, или можеби метафорично, па ќе помине низ емотивна болка или нешто слично”, изјави тој.

  “Гледам и љубовни проблеми за Натали Портман и Ким Кардашијан. Кој знае, можеби Ким и Кање Вест повторно ќе се разделат”, коментира Николас.

  Тој ѕирна и во блиската иднина која не очекува:

  “Единствената работа за која луѓето ме прашуваа оваа година е коpона вирусот. Имам визии дека тоа ќе се реши после нова година и дека стапката на зараза ќе биде сведена до точка кога ќе биде под контрола до пролет, најдоцна”, тврди Николас.

  “Но, предвидувам дека паниката и ограничувањето околу вирусот ќе продолжат се до 2022. година”, додаде тој.

  Во прогнозата на Никола исто така се продолжуваат и протестите ширум светот во наредните две до три години, а има и визии за граѓански немири.

  Исто така предвидува масовно движење на луѓе, како и миграција во еден правец.

  “Гледам како луѓето се селат за подобар живот, и мислам на илјадници и илјадници луѓе”, изјави тој.

  Кога наредната година е во прашање, овој видовњак имал и некои загрижувачки визии.

  “Имав неколку прилично лоши визии – една од нив е атентат на еден светски лидер Искрено се надевам дека тоа нема да се оствари”, изјави тој.

  “Исто така имав визија за светскиот самит кој ќе го протресе скандал и успон на десничарската политика, посебно во јужна Европа, Блискиот исток и Африка, како и ерупција на вулкан која ќе доведе до големи временски промени. Го слушнав и зборот “свински грип” а ми доаѓаа и видео слики од масовна паника. Не мислам дека тоа ќе биде уште еден вирус, но можам да замислам дека реакцијата ќе биде алармантна, со оглед на тоа што се случило оваа година”, раскажува тој.

  Николас, кој верува дека бил египетска кралица и лав во минатите животи, за прв пат станал свесен за своите писхички таленти како дете, но првото навистина неодоливо искуство го доживеал кога имал 17 години.

  И понатаму не може да објасни што точно се случило.

  “Го имав ова речиси вантелесно искуство и можев да видам неколку свои минати животи. Уште во 2018. година зборот грип постојано ми доаѓаше. Ми остана во мислите, бидјеќи тоа не е збор кој би го употребил”, објаснува Николас како му се појавуваат визиите.

  Николас објаснил дека, кога има визија – посебно онаа која би можела да биде индикативна за настан вреден за вести – тешко ќе ја замолче логичната страна на неговиот мозок, која се бори да сфати што всушност видел.

  Паралелно со своите извонредни предвидувања, тој инсистира на тоа дека не е посебен, наместо тоа верува дека сите ги поседуваме истите способности, но дека нашиот скептицизам не спречува да им веруваме.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.