6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Никој ова не ви го кажал – ова секоја жена треба да го направи после туширање

  Дали сте знаеле дека она што го правите на вашата кожа после туширањето е подеднакво важно, може дури и поважно отколку самото туширање?

  Една грешка која сите ја прават после туширање, а ја униѓштува кожата е предолгото чекање за да нанесат хидратантна крема или воопшто не ја нанесуваат.

  Имено, после туширање, порите се шират поради пареата и топлината во тоалетот.

  Да се чека подолго од 3 минути за да се нанесе хидратантна крема по туширањето предизвикува губење на влагата на кожата. Затоа нанесувајте ја една минута после туширањето и ќе имате здрава и хидрирана кожа.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.