6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Никогаш не оставајте шише вода во автомобилот – сите ја правиме оваа грешка, многу е опасна

  Сите знаеме во своето возило да оставиме шише со вода, за во случај да ожедниме, но постојат места на кои водата не треба да стои бидејќи пластиката може да се запали.

  Иако помислата дека вода може да предизвика пожар е речиси бесмислена, сепак проблемот е во пластиката. Ако автомобилот ви е на сонце, сончевите зраци ќе допрат до внатрешноста и шишето при силна температура може да се запали.

  Иако ова важи претежно за летото, сепак шишињата вода во автомобилот оставајте ги на места каде нема сонце.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.