6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Никако не можете да ги отстраните ‘рѓата и валканиците околу прозорот – една капка од ова домашно средство ќе ви помогне

  На домаќинките секогаш добро им доаѓаат корисни трикови кои ќе им го олеснат чистењето на домот, а денес ви носиме одличен совет како брзо и ефикасно да ги исчистите рамките на прозорите.

  Ставете сода во рамката на прозорот, а особено обрнете внимание на тешко достапните места.

  Потоа додадете малку оцет, па набрзо ќе се појават меурчиња, што е добар знак.

  Оставете 10-15 минути, а содата и оцетот ќе ја отстранат секоја нечистотија.

  Потоа прозорите само пребришете ги со хартиени марамчиња.

   

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.