6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Нивното бебе се бореше за живот, а потоа се појави ТОЈ и се случи чудо (ФОТО+ВИДЕО)

  Никој од семејството не бил соодветен донатор. Во очајниот обид да ја спасат ќерката, родителите Сара и Крис Џејмс (33) објавија на Фејсбук молба до луѓето да донираат орган, откако лекарите рекле дека има само две недели да се направи итна трансплантација.

  Деветмесечно девојче кое боледувало од ретка болест на црниот дроб, е спасено од полицаец кој се јавил преку огласот на Фејсбук. Тој како донатор на органи му дал на бебето дел од својот црн дроб.

  Слоун Џејмс била здраво бебе се додека не доби жолтица и стомакот ненадејно почнал да отекува кога наполнила три месеци, што довело до четврт степен на откажување на црниот дроб.

  Бактериите кои ја предизвикале ретката болест опасна за црниот дроб, ги погодуваат само новороденчињата.

  Никој од семејството не бил соодветен донатор. Во очајниот обид да ја спасат ќерката, родителите Сара и Крис Џејмс (33) објавија на Фејсбук молба до луѓето да донираат орган, откако лекарите рекле дека има само две недели да се направи итна трансплантација.

  Полковникот Стивен тенеј (40), полицаец од Њу Хемшир, и самиот татко на две деца, ја видел нивната објава и преку заеднички пријател ги исконтактирал. Се утврдило дека е довршен донатор за малата Слоун.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.