6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Не ја убивајте оваа бубачка доколку ја забележите во вашиот дом – ќе решите голем проблем

  Летото во куќата знае да ни донесе многу бубачки. Сепак, доколку видите ваква стоногалка немојте да ја убивате.

  Изгледа страшно, брза е но може да ви донесе многу корист во вашиот дом – затоа што ги уништува сите останати ужасни бубачки.

  Тие бараат влажни места во куќата и плен. Вкусни им се лебарки, пајаци, термити, а неретко ќе дофатат и се останато што “мижи” во вашиот дом. Овие стоногалки се неверојатно брзи, а својот плен го парализираат со нозете во кои имаат отров.

  Не грижете се, отровот служи да ги убие бубачките, вам не ви може ништо. Имаат и многу брз метаболизам, што значи дека постојано се гладни и секогаш се во потрага по нов залак.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.