6 C
Skopje
сабота, јуни 3, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Не смеете да ja туркате мачката ако ви спие на стапалата: виновна е нејзината енергија

  Тие се познати егзорцисти од куќата. Кога мачката трие нечии стапала, таа ја споделува својата позитивна енергија со него, всушност му ја пренесува.

  Затоа, не е паметно да ја оттурнете од страв од влакна, бидејќи мачките се сметаат за магични животни.

  На пример, ако се плашите од магии или дека некој сака да ви направи нешто лошо, тогаш допрете ја вашата мачка со двете раце, галете ја нејзината лева шепа и продолжете до опашката. Мачките имаат позитивна аура, па затоа е добро да ги одгледувате.

  Освен што ќе ја заштити куќата од зла и негативна енергија, мачката ќе го заштити и семејството. Не случајно се смета дека мачките ги истеруваат злите духови од куќите. Ако забележите дека мачката долго време седи на едно место во собата и гледа во нешто, тогаш ова може да биде показател за присуство на зли духови.

  Во такви случаи, препорачливо е да се запали темјан и да се прекади куќата.

  Интересно е како овие животни најчесто престојуваат на места каде што има најмногу негативна енергија во и околу куќата. Во Русија постои ритуал каде пред да се преселат во нов дом, луѓето прво ја пуштаат мачката внатре.

  Ја елиминира негативната енергија од старите сопственици и внесува позитивна енергија бидејќи мачките живеат во високоенергетски зони.

  Важно е и каква боја се мачките. Значи, ако мачката е црна, тие се способни да апсорбираат негативна енергија. Ако мачката е црвено-кафеава, таа привлекува пари. Ако е сиво, може да поддржува добри емоции како среќа и радост.

  Белата мачка привлекува добро здравје и енергија. Мачките со две бои носат долговечност и успех, а оние со три бои – заштита од зло. Мачките со тигарски модели привлекуваат радост и добро расположение.

  Latest Posts

  Авиокомпанија од утре ќе ги мери патниците пред да се качат на летови

  Од патниците ќе биде побарано да се качат на вагата - иако авиокомпанијата нагласува дека тоа е доброволно. Повеќе од 10.000 патници кои летаат со...

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.