6 C
Skopje
петок, декември 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  НЕ СМЕАТ ДА СЕ ЗДЕБЕЛАТ – Невеста бара од нејзините деверуши да потпишат договор пред свадба!!!

  Подгответе се. Бидејќи има уште една хорор невестинска приказна која станува вирална, а оваа вклучува… договори.

  Поточно, желбата на една невеста да има свој број на деверуши потпишува документ што ги предвидува условите за нејзината венчавка. Но, договорите не диктираат само што жените можат или не можат да сторат на денот на венчавката. Не. Тоа би го игнорирало фактот дека очигледно има многу работи на кои деверушите мора да се согласат пред венчавката.

  Приказната почнува вака: Прочитав многу хорор приказни за невести кои имаат проблеми со нивната невестинска забава и само сакам планирањето и денот на венчавка да минат без проблеми“, споделила анонимна жена со група на Фејсбук. Потоа споделила можни договори кои може да и послужат за нејзината венчавка. Таа изјавила дека потпишувањето на овој документ ќе ја спречи множноста нешто да тргне наопаку, и на тој начин сите работи ќе бидат организирани. На што навистина би се согласиле деверушите?

  Некои од одредбите како што следува биле:

  • Нема да качам 3 кг во периодот до свадбата.
  • Нема свесно / несвесно да забременам повеќе од 3 месеци пред венчавката.
  • Нема да направите некоја голема промена на косата без претходно да ме известите и да ми дадете примерок фотографија како би изгледала косата.
  • Нема да донесам несоодветен партнер на венчавката или приемот.
  • Ќе ги задржам косата и шминката свежи во секое време.- Нема да се обидам да ја надминам невестата на кој било начин.
  • Се согласувам да носам фустан по избор на невестата, без оглед на моите сопствени мислења за стилот или бојата.
  • На приемот нема да консумирам повеќе од 10 единици алкохол.

  Вториот договор предложен од анонимната идна невеста се чинел малку помалку…интензивен.

  Иако не е доволно да се каже дека бил поразумен од претходниот. Сепак, бил со попријателска нота од претходниот.

  Невестат понатаму напишала: „Што е најважно, известете ме ако ви биде непријатно со што и да било, во кое било време, во врска со кој било аспект од целата оваа зделка“, гласел договорот на крајот. Ако чувствувате дека барам премногу, ако се чувствувате како да не правите доволно, ако трошоците се проблем, воопшто, било што. Апсолутното последно нешто што сакам е да се чувствувате како да наметнувам некои работи или слично. Сè што навистина сакам е вашето пријателство и поддршка “.Што изгледа контрадикторно на се она што е наведено погоре во условите, ама како и да е.

  Објавата бргу станала вирална, а значителен број на корисници на Фејсбук коментирале. Неколкумина дури се сомневале дали договорите се навистина реални.Некои од коментарите биле:

  -Како воопшто има деверуши? Ова мора да е некоја шега, затоа што НИКОЈ со здрав УМ не би отишол на свадба знаејќи дека невестата е луда од самиот почеток, напишала една жена.

  -Искрено ако ми дадеш ваков договор, веројатно ќе ти кажам да одиш по ѓаволите и ќе ставам крај на нашето пријателство, додал друг.

  – Јас би рекол дека ова е врв на невестите, но повторно, кој знае што ќе донесе утре.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.