6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Не се спаси ниту тој: Уапсен е Стевчо Јакимовски

  Полицијата по налог на јавен обвинител утрово го лиши од слобода лидерот на партијата ГРОМ и поранешен градоначалник на Општина Карпош, Стевче Јакимовски, пренесува и дознава „А1.он“

  Јакимовски утрово треба да биде изведен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд, каде што за него ќе се бара притвор.

  Екс-градоначалникот и лани во август беше уапсен. Јакимовски е под истрага во врска со три тендери од страна на финансиската полиција, два за општинските бараки и еден за плоштад во Жданец.

  Подетални инфомации се очекуваат во текот на денот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.