6 C
Skopje
сабота, мај 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Не плаќајте за перење теписи летово – Блеснете ги сами со најевтината намирница од кујна

  Сите знаеме за големата намена на содата, колку е здрава и корисна, а со неа може да си олесните во домаќинството и да ги исперете, избелите и светнете и теписите.

  Со оглед на тоа дека доаѓа лето и сите переме теписи, ви нудиме сјаен трик, чистење со сода бикарбона наместо да давате пари по сервиси за перење на теписите.

  Прво усисајте го тепихот убаво, да нема на него ништо, па со памучна крпа која ќе ја ставите во вода со сода, тријте ги теписите убаво. Може да го сторите истото и со четка.

  Ова е неверојатно средство за дезинфекција и за враќање на белината.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.