6 C
Skopje
понеделник, февруари 6, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ако нашата мачка или куче го направи ова, тогаш треба веднаш да им помогнеме

  Секој што има домашно милениче дома знае дека мачките и кучињата често прават прилично чудни и забавни работи. Меѓутоа, понекогаш, наместо само...

  Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

  Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

  Со рака го удрил бебето што лежело – добро погледнете што ќе направи неговата мачка

  Добро е познато дека мачките се однесуваат исклучително заштитнички кога станува збор за нивните сопственици, а особено доколку тие сопственици имаат мали деца. Овој човек...

  Мачка и го зема животот на малата Александра, додека мајка и вршела домашна работа

  Мачка уби бебе, додека спиело во својата количка, додека мајката на детето вршела домашна работа. Мајката на бебето отишла да ја провери ќерката Александра,...

  Не плачи дете мое.. Зборовите на мојата мајка..

  НЕ ПЛАЧИ МОЕТО ДЕТЕ… Не плачи кога ќе влезеш во празна болничка соба и ќе видиш дека ме нема. Не плачете кога докторите ви велат ′′ Пробавме сè.”

  Затоа што навистина направија. Не го прави тоа. Земете ги парталите од малиот кабинет и пешкирот со кој последен пат го избришав уморното лице. Не заборавајте го палтото на чивилукот. Само немој да плачеш. Оди дома и стави оган, свари кафе и тури едно и за мене. Не го испив тоа утро.

  Не ја колни судбината и не ја вади косата, добро сум. Тие рози во градината, во аманет ти оставам. Знаеш дека ги сакав. Гледај ги, исто како и ти мене. И ти ја оставам славата. На тој ден дојди, испечи торта, донеси зрно и запали свеќа.

  Молете се, седнете и наздравете. Така го правев тоа. Не носи црнила по мене за еден ден. Никогаш не ја сакав таа боја што ја знаеш. Ги носев боите на пролетта затоа што бев. Носете сино небо и зелена трева. Расцветаа цреша и јагода. Само немој да бидеш црн. Запали свеќа кога можеш. Не ми треба светлина затоа што ти си мојата светлина што сјае на мене.

  Не плачи Моите раце пукнаа сега нежно, моето болно срце, сега е здраво, мојата сива коса го има сјајот и бојата на костен повторно. Немам веќе ни брчки. Не плачи Знам дека си луд затоа што заминав премногу рано и не се борев. Но, знаете, заминав токму кога ми требаше.

  Се борев, но време беше да заминам. Морав да одам. Немој да се лутиш. И не плачи. Посетете ја куќата и градината кога можете. Косете ја тревата. Засадете го зеленчукот. И нови цветови. Да видам дека сум уште тука. И јас сум. Во тебе. Јас живеам преку тебе. Додека дишеш и јас. Се додека се смееш и јас. Само немој да плачеш. Затоа што сум добро

  Latest Posts

  Ако нашата мачка или куче го направи ова, тогаш треба веднаш да им помогнеме

  Секој што има домашно милениче дома знае дека мачките и кучињата често прават прилично чудни и забавни работи. Меѓутоа, понекогаш, наместо само...

  Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

  Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

  Со рака го удрил бебето што лежело – добро погледнете што ќе направи неговата мачка

  Добро е познато дека мачките се однесуваат исклучително заштитнички кога станува збор за нивните сопственици, а особено доколку тие сопственици имаат мали деца. Овој човек...

  Мачка и го зема животот на малата Александра, додека мајка и вршела домашна работа

  Мачка уби бебе, додека спиело во својата количка, додека мајката на детето вршела домашна работа. Мајката на бебето отишла да ја провери ќерката Александра,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.