6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Не оставај ташна на земја, не фрлај ѓубре пред пат, не сечете нокти навечер – прочитајте зошто

  Погледнете  кои се најпопуларните суеверија и што е нивното значење. За разлика од скршеното огледало, за кое се верува дека води до  загуба на пријател или 7 години несреќна  љубов, кршењето на чаша или чинија е среќа. 

  Ако случајно се сопнете со левата нога , додека одите, очекувајте да ви се случи нешто убаво. Со десната бидете подготвени за проблеми.

  Ако ве чеша  левата рака, ќе земате пари. Ако е десната – ќе давате. Кога на пролет првпат ќе ја чуете песната на кукавицата , треба да се фатите за паричникот. Така ќе биде плодна целата година.

  Излегувате од дома, па сфаќате дека сте заборавиле нешто. не се враќајте бидејќи ќе ве прати малер во текот на денот.

  Никогаш не отворајте чадор дома . Причина – не било убаво.

  Лоша среќа е, ако ги сечете  ноктите доцна навечер.

  Ваш близок ќе се разболи ако го превртите лебот.

  Кога на вас, или на некој близок му претстои патување , не се исфрла ѓубрето пред да замине  за да нема инциденти.

  Не пеј, додека си на маса – ќе те снајде несреќа.

  Не оставајте ја  чантата  на подот, бидејќи парите ќе ви избегаат од неа.

  Не го оставајте последниот залак леб на масата и не ги тресете рацете од трошките, бидејќи така си  ја фрлајте среќа.

  Ако стоиш на аголот на масата, нема да се омажиш/ожениш или нема да те сака свекрвата ( за девојки).

  Ако за време на оброк од масата падне нож, очекувај да ти дојде на гости маж. Ако ви падне  вилушка или лажица – ќе ве посети жена.

  Ако кивнеш, значи некој те спомнува во разговор. Ако икате тогаш некој мисли на вас.

  Ако ве полази пајак, очекувајте наскоро гости.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.