6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Не дозволувајте никој вас да ве гази – вака ќе ги натерате луѓето да ве почитуваат

  Никој не смее да ви го нарушува вашиот внатрешен мир. Жената која се цени себе си никогаш нема да дозволи други да управуваат со нејзинот живот на било кој начин дали со своето присуство или своето мислење или негативна енергија.

  На овие  10 заповеди силна жена секогаш се придружува:

  • Никогаш не се расправа со идиоти. Тој ќе те спушти на свое ниво, после ќе ве дотепа со своето искуство
  • Никогаш не го мавај човекот со кал. Може до него нема да допре, а на твоите раце ќе остане.
  • Никогаш не се сомневај во својата привлечност. Запамти: вагата лаже, луѓето завидуваат, а огледалото е целосно искривено.
  • Не ги барај оние кои не те бараат и не ги чекај оние кој не те чекаат.
  • Ако ти речат дека твојот воз поминал, запамти постојат и авиони и бродови.
  • Запамти: добрите работи почнуваат да се случуваат кога ќе се одалечиш од негативните луѓе.
  • Наместо да бришеш солзи од лицето, избриши ги оние луѓе од својот живот кои те натерале да плачеш. Не дозволувај постапките на другите луѓе да го уништат твојот внатрешен мир.
  • Никогаш не се врти назат, таму е се без промени.
  • Никогаш не се споредувај со другите: не споредувај: здравје, маж, деца и плата.
  • Ако на својот пат не сретнете некој еднаков или подобар, продолжете го патот сами. нема пријателство со будали.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.