6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  „Нетфликс“ подготвува серија базирана на видеоиграта „Диабло“

  Пред околу еден месец, „Близард“ мистериозно објави дека работи на неколку проекти од светот на видеоиграта „Диабло“, што израдува многу фанови кои беа загрижени дека „Близард“ веќе ја заборави оваа слава франшиза.

  Сега се појави информација дека „Нетфликс“ и „Близард“ ги здружиле силите и наскоро, веројатно на настанот „БлизКон“ ќе го претстават заедничкиот проект – анимираната серија „Диабло“.
  Според овие тврдења, веќе е познато кој ќе биде сценарист на серијата. Тоа е Ендру Козби, кој ја изгради својата кариера со серијата „Еурека“ и го напиша сценариото за новиот „Хелбој“. Платформата „Нетфликс“ веќе направи една анимирана серија според видеоигра, „Каслваниа“, и веројатно тој проект мина одлично бидејќи очигледно продолжува продукцијата во тие води.
  Текстот „Нетфликс“ подготвува серија базирана на видеоиграта „Диабло“ е превземен од МАКФАКС.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.