6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (Не)пријателската меѓу Македонија и Словачка не го дочека крајот

  Вториот контролен меч меѓу Словачка и Македонија не го дочека крајот, бидејќи беше прекина по некоклу минути игра во третата четвртина.

  Причина за тоа била грубата игра и судиските одлуки. Арбитрите многу лесно се решавале да ѝ досудат на Македонија неколку технички и неспортски грешки, па дури и да го исклучат Александар Костовски, за на крај едноставно да решат дека натпреварот не може да продолжи бидејќи „Македонците биле премногу груби“.

  До моментот на прекинот Македонија имала водство од 58-54. Ова беше втора пријателска средба меѓу двете репрезентации, откако вчера нашата загуби со 89-74. Контролите со Словачка се дел од подготовките за претквалификациите против Естонија и Косово, кои ќе почнат на 2 август.

  Извор: 24vesti.mk

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.