6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Ненадејната смрт на мојот сопруг ме собори, но кога го видов неговиот тестамент останав тотално без зборови

  Првпат се запознавме на роденденска забава на пријател. Тогаш времињата беа едноставни и некомплицирани, па обичните момци не правеа трендовски забави.

  Но, правењето подарок, трошење време и некако проширување на кругот на познаници не беше тешка задача. Коља прво зборуваше со мене, а потоа ми понуди да ме вози дома.

  Почеток на врска
  Започнувањето врска е секогаш лесно и забавно. Разговаравме, научивме многу еден за друг, шетавме. Го кажав она што ми беше интересно, а Николај ги сподели своите интереси.

  Ми се допадна тоа што беше лесен човек. Кога би ја смениле темата, би можеле да зборуваме за нешто сосема друго. Се чинеше дека во детството му било дадено добро воспитување и широка перспектива.

  После 10 месеци некако се венчавме сам по себе. Никогаш не мислев дека некој друг може да дојде во мојот живот. Маж ми ме исполни цела, едноставно немав други желби.

  Наскоро се роди ќерката. Коља призна дека сега веќе не може да живее толку несериозно. Мораше да бара добра работа, семејството бара целосна посветеност.

  Пред 30 години можевте да бидете многу добар специјалист и да заработувате пари. Сите го знаеја тоа. Така Коља влезе во бизнисот. Купуваше евтино, продаваше драго.

  Љубовта кон точните науки остана само хоби. Морав да заработам за живот. И јас ги напуштив моите аспирации и почнав да му помагам на мојот сопруг. Ќерката порасна без ништо да биде лишена. Но, секогаш се плашевме да не го изгубиме она што сме го стекнале во одреден момент. Такви беа времињата.

  По 2 години се роди нашиот син. Веќе малку се средивме во овој живот, станавме позрели и стекнавме брзина. Можеа да се пофалат дури и со увезени пелени, кои беа дефицитарни во тие денови.

  Се вративме на нозе, издржавме 2 страшни периоди кога парите едноставно исчезнаа од станот, отворивме сопствена фирма. Потоа, кога сè почна да се подобрува горе-долу во земјава, конечно малку се опуштија.

  Нашата кариера
  Децата пораснаа и основаа свои семејства. Можевме да си дозволиме одмор во странство, да одиме во ресторани. Одев на концерти во фустани донесени од други земји. Мажот е заинтересиран за лов и возење АТВ. Здравјето ме натера да се чувствувам добро и да уживам во животот максимално.

  Така беа работите до неодамна. Мојот сопруг почна да кашла, виновна е неговата лоша навика, но не обрнуваше внимание на тоа. А потоа, како гром од ведро небо, отиде во болница на неколку дена.

  Не можеше да излезе од таму. Таткото на нашето семејство замина. Децата дојдоа да се збогуваат во солзи. Сочувство изразија и роднините и пријателите. Нашето силно семејство претрпе непоправлива загуба.

  Вториот удар беше волјата. Очигледно, Коља се сомневал дека нешто не е во ред со него, па дури и напишал тестамент, кој секогаш бил во сефот на адвокатот.

  Во него кажа колку не сака, колку сме му драги. Тој рече дека се сеќава на сите најскапоцени моменти во неговиот живот. И сите беа поврзани со нас.

  Неочекувана вест
  Тој исто така се извини. Се извини што не и остави ништо на ќерката, таа сега има добар сопруг, свој стан и автомобил. И синот треба да му прости затоа што му дадовме одлично образование и потребното знаење. Сега добро заработува. Но, повеќето зборови беа насочени кон мене.

  На крајот на краиштата, според неговата волја, и јас останав без ништо. Не, сепак го задржав мојот дел од бизнисот. Но, половина од тоа, па дури и малку пари, сето тоа беше наменето за жена што не ја познавав.

  И требаа, според мојот сопруг. И можев само да пуштам солзи и да се прашувам што значи сето тоа.

  Ја запознав Ева. Млада, убава. Таа не кажа апсолутно ништо за себе. По возраст – не постар од нашиот син. Очигледно беше дека нема желба да разговара со мене. Сега разбрав дека тој не отиде на риболов. Конечно ме осамна каде исчезнуваше мојот сопруг кога го поминуваше времето со „пријателите“. Но зошто?

  Што да се прави?
  Цел живот бевме отворени еден за друг. Би се обидел да дознаам. Можеби не простувај. Но, ајде да дознаеме – точно. За какви заслуги таткото може да не остави ништо на своите деца и сопруга во корист на некоја млада жена?

  Воопшто не го разбирам тоа. Можеше да живее одвоено за свое задоволство. Значи, можеби срцето не може да го издржи моралниот притисок?

  Што да правам сега, не знам. Можеби ќе одам на суд. Мислам дека мојот став е јасен и јасен како ден. Дури и да не успеам да постигнам ништо, барем ќе ја знам приказната за врската на оваа дама со мојот сопруг.

  Искрено, мислам дека нема да може да каже нешто апсолутно неверојатно, но живеењето во незнаење, како што се испостави, не е за мене.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.